הלוואה לכל מטרה – תענוג צרוף

Posted By on נובמבר 2, 2016

ההורים והסבים שלנו שייכים לדור אשר נהג בחסכנות והיה מוכן להוציא אך ורק את הסכום כסף שהיה בחשבון ולא יותר. מדובר על אנשים אשר עשו הכל כדי להימנע מהלוואות שונות ומהשקעות מסוכנות. עם זאת, אי אפשר להתעלם מכך שפעם היה הרבה יותר קל לחיות במדינה והמחירים של כל דבר היו זולים באופן משמעותי מאשר היום. היום החיים הרבה יותר יקרים וגם הפכנו למפונקים יותר. אנחנו רוצים לאכול יותר במסעדות, לנסוע יותר לחוץ לארץ לקנות יותר בגדים והכל עולה כסף. לשם כך יש מוסדות אשר נותנים הלוואה לכל מטרה. בדרך כלל מדובר בחברות האשראי והבנקים אשר יש להם אינטרס לתת הלוואות משום שהלוואה לכל מטרה מהווה מנוף כלכלי לאותו מוסד. על כל הלוואה יש ריבית ותנאי פירעון אשר מהווים הכנסה בטוחה עבור הגוף המלווה.

כך למשל כאשר מדובר בהלוואה של עשרים אלף שקלים עם ריבית חודשית של מאתיים שקלים הבנק או חברת האשראי בעצם מרוויחים חודש בחודשו סכום רק בשל מתן ההלוואה. הרעיון הוא שהלוואה אחת היא לא עם סכום משמעותי אבל כאשר מדובר במוסד שנותן מאות ואלפי הלוואות, הריביות מהוות מנוף כלכלי מדהים עבורו. הלוואה לכל מטרה היא הלוואה שאין תנאים לגבי מסגרת השימוש שלה. זה לא כמו שמדובר על הלוואה לרכב שיש לה מטרה מאוד ספציפית או הלוואות סטודנטים אשר מטרתן לממן את הלימודי של הסטודנטים. כאשר מדובר על הלאה לכל מטרה מדובר על סכום אשר הלווה יכול לעשות בו כל העולה על רוחו ורצונו.

הוא עדיין כפוף למדיניות החזרים מאוד ספציפית וצריך לשלם ריבית עבור ההלוואה אבל המטרה שלשמה נלקחה ההלוואה היא שלו באופן פרטי ועצמאי. לפיכך כל מוסד שמכבד את עצמו מקפיד שיהיה לו מנגנון של הלוואה לכל מטרה מתוך מחשבה על כך שצריך שאנשים ירגישו חופשיים לקחת הלוואה לצרכים שלהם מבלי להיות מסווגים בתוך איזו שהיא תבנית של המטרה שלשמה נלקחת ההלוואה. הלוואה יכולה להיות פשוט כדי לתת מרחב נשימה ולא להיות במינוס בבנק ולא לשם מטרה מסוימת ולפיכך יש הלוואה לכל מטרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *