פילאטיס– התעמלות חדשנית ואחרת

Posted By on נובמבר 6, 2016

רבים נוטים לחשוב כי התעמלות פירושה תמיד מאמץ גופני רב, לחצים, זיעה, קפיצות וטלטלות ונשימות מהירות עד למצב שבו אין אוויר ואין אפשרות לנשום, אולם חוג ההתעמלות פילאטיס שכבש את כל חובבי הספורט בארץ ובעולם הביא עמו סוג של התעמלות חדשנית ואחרת שאינה כלל מאופיינת כך. דרך החימום למשל של פילאטיס הוא איטי ועדין וכך גם כל סוג ההתעמלות המאפיין פילאטיס ועם זאת יוצר כושר גופני איתן ביותר עם חיטוב הגוף, שמירה על משקל גוף וחיזוק השרירים. דוגמא לתרגיל אופייני בחוג פילאטיס הוא ניתוק החלק התחתון של הגוף שלב אחר שלב עם היכולת לשלוט בגוף וכך להחזיקו באוויר , או תרגילים של כפיפות בטן לא בצורה האינטנסיבית והמלחיצה המוכרת לנו ואינה אהובה עלינו, אלא תוך כדי שמירה על הגב התחתון בצמוד למזרון.

תרגילי פילאטיס רבים נעשים בהדרכה אישית צמודה ובחוגים אינטימיים בהם מספר המשתתפים מועט. השיעור כולו מלווה למעשה בהדרכה צמודה של המדריך עם חשיבות אחרת להתמקדות בשרירי הגוף מבלי להזיק לגב התחתון, לשרירי הבטן או לכפות הרגליים. פילאטיס מגיע עם יתרונות רבים ואין סופיים והמאפיין העיקרי שלו הוא הקצב שלו- העבודה בשיעורי פילאטיס שונה בתכלית משאר החוגים ומעולם הספורט המוכר.  אם מתעמלים בחוגים מתאימים עצמם לקצב המדריך שהוא קצב מואץ ומהיר, פילאטיס הוא חוג בו מתקדמים בקצב רמת התקדמות של כל הקבוצה. עבודה נכונה ומדויקת על שרירי הגוף והפעלתם חשובה יותר בחוג פילאטיס מאשר להיות מהיר יותר והמהירות או שיפור מהירות אינה בהכרח הנושא החשוב והמרכזי ביותר בחוג זה.

פילאטיס מתקיים בשילוב של שימוש במכשירים קפיציים וכן תרגילים על מזרנים בכל מסלול בו יבחר המתעמל יהיה דגש על עבודה על התנועות ועל דיוק בתנועות. למשל הרמת הרגל בדיוק רב של זווית מסוימת וסיבוב הרגל בעדינות- תרגילים המזכירים תנועות של יוגה או טאי צ'י אך אינם סטטיים ומשולבים בתנועות רבות יותר ובמאמץ מסוים. עולם חוג הפילאטיס הוא רחב ואין סופי ומשאיר את חותמו על המתעמלים המרוצים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *