סט סירים – לבשל בנוחות

Posted By on פברואר 7, 2017

אנו מוצאים סט סירים בכל מטבח, בכל מיני צורות, בגודל שונה ולשם מטרות אחרות בבישול. לרוב אנו מוצאים גם יותר מסוג סט סירים אחד בכל בית, כך שיהיה סט סירים המיועד למשל אך ורק למאכלים של בשר, עם סט סירים אחר שיהיה מיועד לבישולים חלביים שונים למשל בהוספת סוגים שונים של גבינות לאוכל או לפסטה, למקרים של הוספת שמנת או במקרים של טיגון עם חמאה.

פעמים רבות סט סירים סופג טעמים שונים כגון של תבשילי דגים או את טעמי הבשר, ועל כן לרוב העוסקים בבישול מייעדים סט סירים בהתאם למאכלים שהם רגילים לבשל בהם. למשל ידוע הוא שיש לנו תמיד את הסיר המיוחד בו אנו מבשלים רק את האורז, וסיר אחר הוא זה שאנו נוהגים לבשל בו תבשילי קדירה עם סוגים שונים של בשר, או סיר מסוים המיועד אך ורק לבישול סוגים שונים של מאכלי דגים פיקנטיים, חריפים או כאשר מטגנים דגים. גם שפים מקצועיים נוטים להפריד את הסירים בהם הם משתמשים, ולייעד כל סיר לתבשיל מסוים החוזר על עצמו. מגוון הגדול של סוגי סירים הוא גדול מאד ועשוי מחומרים איכותיים שונים, כאשר הבולטים בהם הם סירי נירוסטה, סירי לחץ או סירים העשויים טפלון, סירים משיש ואף כאלו המיועדים לבישול ללא שמן או ללא טיגון כלשהו.

זה ידוע שהטבח בכל מטבח וכל מי שעוסק בבישול אוהב את כלי הבישול שלו, ומבחינתו הם מהווים חלק מההצלחה של האוכל ושל הבישול, סוג של כלים וסירים שמאחוריהם ישנם סיפורים כאשר הטבח "קשור" לכלי האוכל שלו ולכלי העבודה שלו. בעיקר בדורות הקודמים, לכל סבתא היה את הסיר המיוחד שלה שמעולם לא זרקה ולא החליפה, ותמיד שרת אותה נאמנה בהכנת תבשיליה הביתיים הטעימים שהעלו זיכרונות רבים. הסירים כיום מיוצרים מחומרים איכותיים ועמידים ביותר, כך שניתן לבשל בהם שנים רבות, אולם כיום כל מי שמבשל רבות במטבח, אוהב מאד לרכוש מדי פעם כלי בישול חדשים ואחרים, והם יוצרים גם את ההנאה מחוויית הבישול במטבח ויצירת חדשנות במטבח ובכלים שבו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *