לכל מחבת יש מכסה

Posted By on פברואר 15, 2017

טיגון ביצה, שניצל, סטייק, פנקייקים או שקשוקה.. לכל אלה מאפיין אחד בולט במיוחד והוא – השימוש במחבת.

אין ספק כי מחבת הינו כלי בישול מרכזי ביותר ופרקטי ביותר הנמצא במטבח. הרי, לא קיים בית שלא ניתן למצוא בו מחבת, שוכבת לה שם בין ערימת הסירים.

המאפיינים של מחבת

מחבת הינה הרבה פחות עמוקה מסיר ומחוברת אליה ידית אחיזה. בשנים האחרונות ניתן לראות שכל עולם המטבח ואבזור המטבח עברו מהפכה, השתכללו והפכו מודרניים יותר. יחד עם זאת, ניתן לראות שגם מחבת הינו כלי בישול שעבר שינוי, וכיום ניתן לראות מחבתות חדשניות יותר ואיכותיות יותר.

איך בוחרים מחבת נכון?

על מנת לדעת באיזו מחבת לבחור, יש תחילה לבחון את רמת האיכות והמקצועיות שבה. יש לבדוק מאילו חמורים עשויה, שכן יש לכך השפעה גם על הבישול ואפילו על הטעם של האוכל אותו תכינו באמצעות המחבת. לשם כך, קיימים סוגים שונים של מחבתות המוצעות כיום בשוק.
עם זאת, כמעט כמו כל דבר בחיים, גם לכל סוג של מחבת קיימים יתרונות וחסרונות. ביניהם:
מחבת טפלון – בעלת ציפוי טפלון הנחשב לדוחה מים, ובעל עמידות גבוהה בפני התגובות המתרחשות בתהליכי חימום ושינוי טמפרטורות.
מחבת בעלת ציפוי קרמי – חדישה יותר, אשר בתהליך הייצור שלה לא נפלטו כלל חומרים רעילים. זאת כתוצאה מציפוי המחבת המבוסס על חומרים טבעיים בלבד. מחבת זו נחשבת בטיחותית, אך עם זאת מומלץ לבדוק שלא קיימים בה סדקים או שריטות. במידה וקיימים סדקים או שריטות, מומלץ להפסיק להשתמש בה.
מחבת ברזל – מצד אחד כבדה וקשה לניקוי בגלל חשיפתה ללכלוכים וצבירה של חלודה, ומצד שני היא מתאימה עבור כל מטרה שהיא.

יש לבחון את השימוש שלכם במחבת לפניי הקניה

חשוב לציין, כי כאשר אתם מעוניינים לרכוש מחבת עבור המטבח שלכם, יש להבין ולחדד לעצמכם את המטרה שיש בקנייה זו. כלומר, את הייעוד והשימוש שתעניקו למחבת החדשה שלכם. למשל, אם אתם מעוניינים לטגן הרבה, מחבת ברזל תתאים לכם.
מחבתות קיימות במגוון רחב מאוד של דגמים, סוגים ועיצובים, על מנת לפנות לקהל רחב ככל הניתן. כך בהתאם גם המחירים. המחירים אינם גבוהים במיוחד ומשתנים בהתאם לסוג הדגם אותו מעוניינים לרכוש ולסוג המותג או החברה בה אתם מחפשים את מבוקשכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *