מתכוננים לחגי תשרי: מגוון מתכונים שאתם חייבים להכיר

Posted By on אוגוסט 27, 2019

 מצעד המאכלים והמזונות שאף חג בתשרי הוא לא חג בלעדיהם

חגי תשרי הם זמן לחיבוטי נפש ולעתים אפילו לחזרה בתשובה, אבל הם גם זמן נפלא לאוכל. המורכבות של החגים בחודש הזה, על צדדיהם הרגשיים, משתקפת במגוון רב של מזונות סמליים שנהוג לאכול בעדות השונות אפילו במסעדות. סקירה זריזה של כמה מתכונים לראש השנה ולחגים אחרים, חושפת את המשמעות מאחורי כל אחד מהם: החלות העגולות והמתוקות, התפוחים, הרימונים, ראשי הדגים  ועוד. בעזרת כישורי מטבח לא גבוהים במיוחד ניתן להשתמש במרכיבים הבסיסיים הללו וליצור מנות מרהיבות עין ומענגות חך.

חלה ליום שבת

חלה לשבת

סודה של החלה העגולה

חלה לשבת היא ללא ספק אחד הסמלים הנודעים ביותר של ראש השנה. מדובר בסך הכל  בלחם מתוק וקלוע, שאותו נהוג לאכול באופן מסורתי גם בשבתות. אבל בראש השנה אופים את החלה בצורת מעגל, המייצג את מעגל החיים והמשכיותה של השנה היהודית. לעתים קרובות מוסיפים לחלות החג מרכיבים שהופכים אותן ליוצאות דופן: צימוקים מפוזרים עליה ובתוכה, למשל, וקשה להחמיץ את טעמם. יש משהו במתוק שמושך אליו מתוקים נוספים, ולכן לא מפתיע שהחלה מתחברת יפה לדבש. הרי אין כמו טעם של פרוסת חלה מרוחה בדבש כדי להעלות אצל כל אחד ואחת זיכרונות של ילדות ושל בית. וכאן גם מגיע ההבדל שבין ראש השנה לעוד שבת "רגילה": שבתות נקשרת החלה דווקא אל המלח.

פלאי הדבש

לדבש יש כמובן תפקיד גדול בכל מה שקשור למאכלי חודש תשרי, וגם בלי קשר אליו, נהוג בראש השנה לאכול מאכלים מתוקים, כסימן למתיקות לשנה הקרובה. למרות שהמשימה נראת קשה ניתן לעזר במערוך לקונדיטורים. לדבש ניתן למצוא לו שימושים רבים אחרים, למשל כעוגת דבש, או כחלק ממתכון לעוף או דג, או אפילו בשר. מי שיודע להפיק את המקסימום מן הדבש ומכיר את העושר והמורכבות של טעמיו, ישמח תמיד להשתמש בו. ולא לשכוח שגם לדבש עצמו יש גוונים וטעמים שונים, והיום ניתן להשיג דבש בטעם ומרקם שמותאם לתפקידו במתכון.

התפוח הוא ידידו הטוב של האדם

ואיך אפשר להמשיך בלי תפוח? לצד החלות העגולות והדבש, התפוח, העגול גם הוא, תפס עמדה בכירה בקרב סמלי ראש השנה, וחגי תשרי בכלל. זהו פרי עונתי, מה שהופך אותו מתאים במיוחד לשימוש בחג, והוא גם מתוק. אין צורך לציין את מנהג טבילת התפוח בדבש, שהוא אולי סמל החג הבסיסי והידוע ביותר. אבל גם לאורך חלקים אחרים של תפריט החג, הן בראש השנה והן בחגים שלאחריו, יש מקום של כבוד לתפוח. מסורתית אוכלים אותו אמנם בעיקר בערב ראש השנה, תוך דקלום ברכת "שהחיינו", אולם גם אחר-כך אפשר למצוא אותו חוזר, אם בצורת עוגת תפוחים, תפוחי עץ אפויים, הופעת אורח בסלט או בכל דרך אחרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *