שילוח בינלאומי- דברים שחייבים לדעת

Posted By on יוני 21, 2016

שילוח בינלאומי שימש מתחילת דרכה ועד היום את עולם העסקים והמסחר הבינלאומי כזרוע הכרחים ואחת מהמרכזיות לאפשרות הדבר להתקיים ואפשר להגיד שעולם המסחר העולמי נבנה והתעצב על פי יכולות השילוח הבינלאומי.

 

אז מה זה בעצם?

שילוח בינלאומי זה העברת סחורות כאלו ואחרות בין ארצות ומדינות, הוא מתבצע בשלושה דרכים ים אוויר ויבשה. העברת הסחורה מתחילה בחבילות קטנות ויכולה להגיע לחבילות עצומות כמו חלקים של מפעליי בטון או העתקת של מקום מגורים שלם. השילוח נעשה ע"י חברות שילוח שפועלות בשוק הבינלאומי או ע"י המדינות עצמן באמצעות משאבייהם שלהם, כמו צבא. לפעמים גם מדינות משתמשות בשירותייהם של חברות פרטיות כדי להעביר סחורה ממדינה למדינה.

 

שילוח בינלאומי נעשה בשלושה דרכים נפרדות אך לעיתים קרובות ישנו שיתוף פעולה בין האמצעים השונים, לדוגמא חבילה שעשתה את דרכה את נמל התעופה דרך משאית מסע, עלתה על מטוס, נחתה בארץ היעד והמשיכה את דרכה ללקוח – כאן היה שיתוף פעולה בין אמצעי יבשתי לאמצעי אווירי. לעיתים ישנו שיתוף פעולה בין כל האמצעים, כשאר חבילה נוסעת לנמל, טסה למדינה מסויימת וממשיכה באניה לארץ היעד. שיקולים כספיים ולוגיסטיים קובעים גם הם את הדרך התעשה החבילה אך הקובע המרכזי הוא הלקוח, יש באפשרותו לבור בין משלוח רגיל לבין משלוח מהיר, משלוח מהיר יעלה בדרך כלל יותר משמעותית ממשלוח רגיל והוא יעשה את דרכו דרך מטוס.

 

ינשן המון חברות שמציעות שילוח בינלאומי והמחירים שלהם משתנים מחברה לחברה בהתאם לשיטות העבודה שלהן והמשאבים שעומדים לרשותן. ישנן חברות אשר מחזיקות צי של אניות מטוסים ומשאיות מסע ובעבקות כך יכולות לתמרן עם המחירים באופן יותר פתוח וגמיש לעומת חברות אחרות שאין לשרותם את האמצעים האלה ולעיתים משמשות רק כמטווח בין הלקוח לבין חברה גדולה עם משאבים. דבר שגורם למחירים גבוהים יותר.

 

עוד גורם לעלויות משתנות שלא בהכרח קשור למשאבים ולדרישת הלקוח הוא עלויות הדלק. בכל דרכי השילוח ימי, אווירי ויבשתי גורם הדלק הוא משמעותי ויכול להשפיע על העלויות באופן ישיר.

 

בעבר העלויות היו הרבה יותר גבוהות ועם השנים, אמנם מחירי הדלק עולים אך חברות השילוח מתייעלות ומצליחות להוריד את מחירי השילוח באופן משמעותי ובצורה הדרגתית ותואמת את התפתחות העולם הטכנולוגי שמוזיל את עלויות הייצור וחוסך בכח אדם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *